Adalet Bakanlığı Mensubu Hakim ve Savcılara Zor Alımdan Kötü Haber Geldi.
Adalet Bakanlığı Mensubu Hakim ve Savcılara Zor Alımdan Kötü Haber Geldi.

Adalet Bakanlığı Mensubu Hakim ve Savcılara Zor Alımdan Kötü Haber

Bu konuyu şurada paylaş:

Adalet Bakanlığı Mensubu Hakim ve Savcılara Zor Alımdan Kötü Haber Geldi

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı Adalet Bakanlığı hukuk mesleği mensubu personele bir yazı gönderdi. Bu yazıda Hakim, Savcı, İnfaz Koruma Memuru ve İcra Müdür Yardımcılarına gönderdiği yazıda, envanterde silah bulunmadığından zor alım başvurusu yapılmamasını istedi. Ayrıca olağanüstü hal süresince silah tahsisi yapılmayacağı da yer alan bilgiler arasındaydı. Bununla birlikte ücreti mukabilinde tabanca alımına da herhangi bir engel yok.

Bilindiği üzere yerli silahlarda kamu görevlilerine zaten indirim yapılmakta. İndirim yapılmasaydı bile, fiyat, kalite, teknik servis, yedek parça buluma kolaylığı gibi nedenlerle yerli silah tercih etmek gayet makul bir çözüm. Kaldı ki yabancı menşeli bazı silahlara yabancı ülkeler tarafından zaman zaman ambargo uygulanmakta. Teknik servis ve yedek parça bulmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir. Hele Avrupa ile olan ilişkiler düşünüldüğünde daha şimdiden yabancı menşeli silahlara ambargo uygulanmaya başlandı. Ambargo uygulanan silahların başında Avusturya ve Alman yapımı silahlar başı çekiyor. Bu ülkelerin ürettiği ve Türkiye’ye ihraç edilen silah sahiplerini zor günler bekliyor. Özellikle Avusturya Parlamentosunun aldığı karar sonrasında daha ağır yaptırımlar uygulanabileceği belirtiliyor. Yerli silah sanayinin çok gelişmiş silahlar ürettiği düşünüldüğünde bu ambargonun çokta bir önemi olmadığı söylenebilir.

Hakkında Adalet ve Hukuk

Adalet ve Hukuk’in profil fotoğrafı

Gözat

kararnameler

KARARNAMELER: 2017 YILI ADLİ VE İDARİ YARGI KARARNAMELERİ

Bu konuyu şurada paylaş:KARARNAMELER Kararnameler açıklandı: 2017 yılı adlî ve idarî yargı ihtiyaç kararnamelerine ilişkin …

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz
SİTE KULLANIM REHBERİ: Sitemiz; Hakim Mustafa POLAT tarafından kurulmuş olup, sadece hukukçuların üye olabileceği; makale, haber, şiir, forum yazısı gönderebileceği, meslektaşlarıyla bilgi alış verişi yapabileceği hukuk sitesidir. Sitemize göndereceğiniz her türlü makale, haber, yazı, şiir ve forum yazısı paylaşımda belirtmeniz ve yöneticiler tarafından uygun görülmesi halinde telif hakkı kapsamında sizin adınıza Digital Millennium Copyright Act Services Ltd. Şti. tarafından ulusal ve uluslararası alanda korunma hakkı kazanacaktır. Adaletin sesi olarak üyelerimize telif hakkı koruması sağlayan tek hukuk sitesiyiz. Makale göndermek için yukarıdaki ‘’Yeni’’ butonunu, Şiir göndermek için ‘’Forum’’ bölümünden ‘’Edebiyat-Şiir-Felsefe’’ platformunu, Mesleki konularda paylaşımda bulunmak veya forum yazısı göndermek için ‘’Forumlar’’ bölümünü kullanabilirsiniz. Diğer soru ve sorunlarınız için Hakim Mustafa Polat’a özel mesaj atabileceğiniz gibi ''Forumlar'' bölümünden ''Site Yöneticileriyle İletişim'' platformunu kullanabilirsiniz.
+