Adalet Bakanı Bozdağa yapılan haksızlıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Hollanda'dan sınır dışı edildi.
Adalet Bakanı Bozdağa yapılan haksızlıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Hollanda'dan sınır dışı edildi.

Adalet Bakanı Bozdağa yapılan haksızlıktan sonra Bakan Sayan Hollanda’dan sınır dışı edildi.

Bu konuyu şurada paylaş:

Adalet Bakanı ‘na yapılan haksızlıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Hollanda’dan sınır dışı edildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a yapılan haksızlık ve Bakan Çavuşoğlu’nun uçuş izninin iptal edilmesinden sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya hukuk tanımayan Hollanda tarafından ‘Persona non grata’ (istenmeyen kişi) ilan edilip Hollanda’dan sınır dışı edilerek Hollanda polisine ait araçla Almanya’ya geri gönderildi. Peki bu durumu nasıl yorumlamalıyız. 1950’lerden beri Avrupa’nın genel politikası orada yaşayan Türkleri reabilite etmek ve yabancılaştırmaktır. İstisnaları olmakla birlikte Türk olmalarına rağmen Alman milli takımını seçen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan gibi örnekleri düşününce kısmen başarılı olduklarını söylemek mümkündür.

.         Hatta soykırım vardır diyen Türk asıllı Alman milletvekilleri dahada çarpıcı bir örnek teşkil etmektedir. İşte Avrupalıların tüm çabası özellikle son dönemlerde Türkiye’deki istikrar artışıyla doğru orantılı olarak Avrupa’daki Türklerin tekrar özlerine dönmeye başlamasını önlemektir. Avrupa ne kadar çabalarsa çabalasın Türkler özlerine dönecektir. Çünkü yükseliş döneminde olan Avrupa’dan, ekonomik ve sosyal olarak zayıflayan ve gittikçe çöken bir Avrupa’ya geçiş süreci başlamış bulunmaktadır. Hezeyanlarının sebebi de budur.

Hakkında Hakim Mustafa POLAT

Hakim Mustafa POLAT’in profil fotoğrafı
Hakim Mustafa Polat, Kastamonu İdare Mahkemesi Üyesi. www.mustafapolat.com.tr www.adaletinsesi.com

Gözat

kararnameler

KARARNAMELER: 2017 YILI ADLİ VE İDARİ YARGI KARARNAMELERİ

Bu konuyu şurada paylaş:KARARNAMELER Kararnameler açıklandı: 2017 yılı adlî ve idarî yargı ihtiyaç kararnamelerine ilişkin …

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz
SİTE KULLANIM REHBERİ: Sitemiz; Hakim Mustafa POLAT tarafından kurulmuş olup, sadece hukukçuların üye olabileceği; makale, haber, şiir, forum yazısı gönderebileceği, meslektaşlarıyla bilgi alış verişi yapabileceği hukuk sitesidir. Sitemize göndereceğiniz her türlü makale, haber, yazı, şiir ve forum yazısı paylaşımda belirtmeniz ve yöneticiler tarafından uygun görülmesi halinde telif hakkı kapsamında sizin adınıza Digital Millennium Copyright Act Services Ltd. Şti. tarafından ulusal ve uluslararası alanda korunma hakkı kazanacaktır. Adaletin sesi olarak üyelerimize telif hakkı koruması sağlayan tek hukuk sitesiyiz. Makale göndermek için yukarıdaki ‘’Yeni’’ butonunu, Şiir göndermek için ‘’Forum’’ bölümünden ‘’Edebiyat-Şiir-Felsefe’’ platformunu, Mesleki konularda paylaşımda bulunmak veya forum yazısı göndermek için ‘’Forumlar’’ bölümünü kullanabilirsiniz. Diğer soru ve sorunlarınız için Hakim Mustafa Polat’a özel mesaj atabileceğiniz gibi ''Forumlar'' bölümünden ''Site Yöneticileriyle İletişim'' platformunu kullanabilirsiniz.
+