Yerli silah kullanmalıyız...
Yerli silah kullanmalıyız...

Yerli silah yabancı silahtan iyidir.

Bu konuyu şurada paylaş:

Yerli silah yabancı tabancadan iyidir.

Özellikle küçük çaplı kişisel silah veya mühimmat olarak yabancı markalar tercih ediyor ve üstüne de binlerce lira vermişseniz, yabancı ülkelerin sık sık uyguladıkları ambargolar nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz. Ambargo olmasa bile yedek parça bulamayabilir, tamir için bile aylar hatta yıllar boyunca beklemek zorunda kalabilirsiniz. Oysa günümüz teknolojisiyle imal edilen yerli silahlar, dünya standartlarını çoktan aşmış durumda. Hatta ülkemizde imal edilen silahlar hem fiyat olarak daha uygun, hemde dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilmekte. Yerli silah kullanıyorsanız yedek parça ve teknik destek olarak bir kaç gün içinde yardım alabilir, hemen ihtiyacınızı karşılayabilir, mağdur edilmezsiniz. E tabi yabancı silahlara binlerce lira verip mağdur edilmek hoşunuza gidiyorsa o ayrı.

Hangi Avrupa ülkeleri ambargo uyguluyor..

.      Bilindiği üzere fiyat, kalite, teknik servis, yedek parça buluma kolaylığı gibi nedenlerle Türk malı tabanca kullanmak daha makul bir çözüm. Çünkü yabancı menşeli bazı silahlara yabancı ülkeler tarafından zaman zaman ambargo uygulandığı, teknik servis ve yedek parça bulmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir. Hele Avrupa ile olan ilişkiler düşünüldüğünde daha şimdiden yabancı menşeli silahlara ambargo uygulanmaya başlandı. Ambargo uygulanan silahların başında Avusturya ve Alman yapımı silahlar başı çekiyor. Bu ülkelerin ürettiği ve Türkiye’ye ihraç edilen silah sahiplerini zor günler bekliyor.

Yaptırımlar Geliyor…

.      Özellikle Avusturya Parlamentosunun aldığı karar sonrasında daha ağır yaptırımlar uygulanabileceği belirtiliyor. Türk malı silah sanayinin çok gelişmiş silahlar ürettiği düşünüldüğünde bu ambargonun çokta bir önemi olmadığı söylenebilir. Zira yabancı silah fiyatlarını göz önünde bulundurduğumuzda en aşağısı 5.000 TL’den başladığı düşünüldüğünde ve yedek parça bulmada sıkıntı yaşandığı da söz konusu olduğundan kesinlikle paranızı Türk malı silaha harcamanız gerektiğini sizde fark edeceksiniz. Bir de bu silahların üst sınırları var. Çünkü ortalama iyi bir yabancı silah için 10.000 TL ‘yi gözden çıkarmalısınız. Çok iyi bir yabancı silah için 20.000 TL ‘yi. Oysa Türk malı silahlar da en az yabancılar kadar kaliteli ve ortalama 1000 TL den başlamakta.

Yerli Malı Yurdun Malı…

.     Biz siteye bir kaç tane Türk malı silah ekledik, ama isterseniz sizde beğendiğiniz silahları ekleyebilirsiniz. Kamu görevlilerine ve Adalet Bakanlığı personeli hukuk mesleği mensuplarına Türk malı silahlarda indirim yapılmaktadır.

Hakkında Adalet ve Hukuk

Adalet ve Hukuk’in profil fotoğrafı

Gözat

zigana tabanca hakkında bilinmesi gerekenler..

Zigana Sport

Bu konuyu şurada paylaş:Zigana Sport Tabanca Zigana Sport tabanca ve diğer ürünlerinde kamu görevlilerine ve …

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz
SİTE KULLANIM REHBERİ: Sitemiz; Hakim Mustafa POLAT tarafından kurulmuş olup, sadece hukukçuların üye olabileceği; makale, haber, şiir, forum yazısı gönderebileceği, meslektaşlarıyla bilgi alış verişi yapabileceği hukuk sitesidir. Sitemize göndereceğiniz her türlü makale, haber, yazı, şiir ve forum yazısı paylaşımda belirtmeniz ve yöneticiler tarafından uygun görülmesi halinde telif hakkı kapsamında sizin adınıza Digital Millennium Copyright Act Services Ltd. Şti. tarafından ulusal ve uluslararası alanda korunma hakkı kazanacaktır. Adaletin sesi olarak üyelerimize telif hakkı koruması sağlayan tek hukuk sitesiyiz. Makale göndermek için yukarıdaki ‘’Yeni’’ butonunu, Şiir göndermek için ‘’Forum’’ bölümünden ‘’Edebiyat-Şiir-Felsefe’’ platformunu, Mesleki konularda paylaşımda bulunmak veya forum yazısı göndermek için ‘’Forumlar’’ bölümünü kullanabilirsiniz. Diğer soru ve sorunlarınız için Hakim Mustafa Polat’a özel mesaj atabileceğiniz gibi ''Forumlar'' bölümünden ''Site Yöneticileriyle İletişim'' platformunu kullanabilirsiniz.
+