Bayan tabancası yoktur. Bayanlara uygun tabanca vardır. Tabanca Bayanların el ve vücut yapısına uygun olmalıdır...
bayanların tabanca tercihi...

Bayan tabancası el ve vücut yapısına uygun olmalıdır…

Bu konuyu şurada paylaş:

Bayan tabancası yoktur. Bayanlara uygun tabanca vardır.

        Bayan tabancası yoktur. Ancak bayanlara uygun tabanca vardır. Bayanlara uygun tabanca ise bayanların el ve vücut yapısına uygun olan silahlardır. Bayanların vücut ve el yapılarına göre tabanca tercih etmeleri gerekir. Şöyle ki; 9.19 kalibreli 15 mermi kapasiteli silahlar dolu şarjörlü ağırlıklarıyla ortalama 1 kg’dir. 15 atış yapılması halinde atıcıyı oldukça zorlayacaktır. Oysa daha düşük kalibreli silahlar dolu şarjörlü ağırlıklarıyla en fazla 800 gr’dir. Daha düşük şarjör kapasitesine sahip olacaklarından hem çok daha hafif hemde atıcıya kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu yüzden bayanlar silah tercih ederken hafif silahlar tercih etmelidirler. Bunun dışında 9.19 kalibreli silah kullanmalarına da bir engel yoktur.

        Özellikle küçük çaplı kişisel silah veya mühimmat olarak yabancı markalar tercih ediyor ve üstüne de binlerce lira vermişseniz, yabancı ülkelerin sık sık uyguladıkları ambargolar nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz. Ambargo olmasa bile yedek parça bulamayabilir, tamir için bile aylar hatta yıllar boyunca beklemek zorunda kalabilirsiniz. Oysa günümüz teknolojisiyle imal edilen Türk malı silahlar, dünya standartlarını çoktan aşmış durumda. Hatta ülkemizde imal edilen silahlar hem fiyat olarak daha uygun, hemde dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilmekte. Türk malı silah kullanıyorsanız yedek parça ve teknik destek olarak bir kaç gün içinde yardım alabilir, hemen ihtiyacınızı karşılayabilir, mağdur edilmezsiniz. E tabi yabancı silahlara binlerce lira verip mağdur edilmek hoşunuza gidiyorsa o ayrı.

        Bilindiği üzere fiyat, kalite, teknik servis, yedek parça buluma kolaylığı gibi nedenlerle Türk malı tabanca kullanmak daha makul bir çözüm. Çünkü yabancı menşeli bazı silahlara yabancı ülkeler tarafından zaman zaman ambargo uygulandığı, teknik servis ve yedek parça bulmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir. Hele Avrupa ile olan ilişkiler düşünüldüğünde daha şimdiden yabancı menşeli silahlara ambargo uygulanmaya başlandı. Ambargo uygulanan silahların başında Avusturya ve Alman yapımı silahlar başı çekiyor. Bu ülkelerin ürettiği ve Türkiye’ye ihraç edilen silah sahiplerini zor günler bekliyor.

        Kamu görevlilerine ve Adalet Bakanlığı personeli hukuk mesleği mensuplarına yerli silahlarda indirim yapılmaktadır.

Hakkında Adalet ve Hukuk

Gözat

Yerli silah kullanmalıyız...

Yerli silah yabancı silahtan iyidir.

Bu konuyu şurada paylaş:Yerli silah yabancı tabancadan iyidir.         Özellikle küçük çaplı kişisel …

Bir Cevap Yazın